Naša nevesta Karina a jej netradičná svadobná cesta

Radi by sme Vám predstavili našu nevestu z mladej dvojice blogerov Karinu a jej manžela Martina, ktorí sa na svoju najkrajšiu cestu života vydali už ako 23-roční. Vzali sa v júni 2019, no ich svadbou to všetko iba začalo.

Vyspovedali sme pre vás Karinu a veríme, že možno inšpirujeme aj vás už viac neváhať a nebáť sa plniť si svoje sny.

Na svadbe si zažiarila v šatách z nášho salónu. Prečo si si vybrala práve náš Svadobný salón El a prečo práve dané šaty?

Predtým, než som našla svoje vysnívané šaty, som si na internete pozerala svadobné salóny vo viacerých mestách. Najskôr som navštívila svadobné salóny v Brezne a v Banskej Bystrici, no v ani jednom salóne ma nezaujali žiadne šaty. Potom som sa pustila do hľadania v Bratislave.

Jedným zo svadobných salónov, ktorý som mala na zozname, bol aj Svadobný salón El. Zaujala ma široká ponuka svadobných šiat a prijateľné ceny. Po telefóne som si dohodla konkrétny deň návštevy svadobného salónu. Na skúšku išla so mnou kamoška. Vyskúšala som si viaceré svadobné šaty, no ako som sa obliekla do šiat Victoria, hneď som vedela, že to sú šaty, ktoré chcem. Pripadala som si v nich taká pekná. Rozhodol za mňa nejaký vnútorný pocit, že toto sú ony.

Kde ste mali svadbu? Odporučila by si toto miesto aj našim budúcim nevestám?

Svadbu sme mali neďaleko našich rodných dedín, na Salaši Zbojská. Toto miesto by som odporučila všetkým mladomanželom, ktorí majú radi prírodu, slovenské zvyky, ľudové tradície a výborné jedlo.

Mali ste modernú svadbu alebo ste začlenili aj tradičné prvky? Čo sa ti na tvojej svadbe páčilo a čo by si, naopak, spravila po svojej skúsenosti inak?

Naša svadba bola tradičná. Dlhé roky som tancovala folklór a tento štýl milujem. Na našej svadbe sa mi páčilo všetko. Bola presne taká, akú sme chceli. Jediné, čo by som zmenila, by bolo to, že by som chcela byť menej nervózna a chcela by som si to užiť bez stresu. Ani som sa nenazdala, už bola polnoc a šaty vystriedal kroj. A možno by som ešte zmenila to, že by som jedla viac svadobných koláčov, napríklad teraz by som si jeden dala :D.

Prečo ste sa rozhodli pre tak netradičnú svadobnú cestu, kúpiť jednosmerné letenky do Ázie, s neurčitým koncom návratu? Mali ste celú cestu naplánovanú?

Musím sa priznať, neviem či toto ázijské dobrodružstvo berieme ako svadobnú cestu. Dlho sme totiž rozmýšľali nad tým, že vycestujeme, no vždy sme hľadali výhovorky prečo nie a čo ak… avšak, túžba nakoniec premohla strach, a tak sme ôsmeho decembra 2019 s jednosmernou letenkou odleteli do Ázie. Vycestovali sme preto, lebo sme chceli spoznať seba, iný svet, kultúru a inú kuchyňu. Mali sme naplánovaný prvý mesiac v Thajsku a od januára 2020 cestujeme spontánne. O našich dobrodružstvách píšeme aj na našom blogu whywetravel.sk a fotky z našich ciest zdieľame aj na našom instagrame @whywetravel_sk.

Ako ste cestu zmanažovali tak, aby ste mali na ňu dostatok financií? V práci vás pustili? Ako reagovala rodina?

Pred, aj po svadbe, sme si odkladali veľkú časť každej výplaty. Mali sme našetrené dosť peňazí na to, aby sme nejaký čas vo svete vydržali aj bez práce. Avšak, človek má radšej istoty, a preto sme si hneď v januári začali hľadať aj prácu online.

Aktuálne obaja pracujeme online v oblasti marketingu, takže nejaký ten príjem máme aj počas cesty. V práci sme dali výpoveď, myslím, že väčšinu kolegov to zarazilo, ale príjemne. Všetci nám priali veľa šťastia.

Náš nápad prekvapil aj rodinu. Najskôr sa nás snažili odhovoriť, resp. varovať, no časom pochopili, že cestovanie nás robí šťastnými. Všetci nás začali podporovať a priať nám samé dobré veci. Takže, viac-menej sme sa stretli len s dobrými reakciami na tieto naše ázijské výlety. Prešli sme Thajsko, Malajziu, Vietnam, Bali a aktuálne sme od marca uviaznutí na ďalšom indonézskom ostrove – na Lomboku. Srandou je to, že návštevu Lomboku sme vôbec nemali na našom cestovateľskom zozname. Aj toto je jedna z vecí, ktorú na cestovaní milujeme. Plány sa menia každý deň.

Ako vidíte svoje najbližšie mesiace? Chcete sa vrátiť domov, či naďalej cestovať? A čo financie?

Úprimne? Netušíme. Počuli sme, že na Lomboku by sa letisko malo otvoriť 6.7.2020. Uvidíme, či budú otvorené len domáce alebo aj medzinárodné lety. Tento fakt ovplyvní veľa. Ďalší faktor, ktorý ovplyvní naše rozhodnutie je to, či krajiny, ktoré otvoria hranice, budú vyžadovať covid testy, podstúpenie povinnej karantény, atď. Takže, aktuálne vôbec netušíme, či zavítame do ďalšej ázijskej krajiny alebo sa poberieme domov. Svoju karanténu si však v tomto tropickom raji aktuálne užívame naplno. Veríme, že všetko je tak, ako má a sami sme zvedaví, kde vo svete sa ocitneme. Ak to chcete vedieť aj vy, nezabudnite sledovať náš Instagram :).

 Ak aj vy máte možno i len maličkú túžbu viesť svoj život inak ako je zaužívané a vykročiť proti zaužívanému stereotypu, nebojte sa spraviť ten prvý krok. Pretože čas nám nikto nevráti a po boku so svojou spriaznenou dušou sa vám ľahšie budú zdolávať aj tie nepredvídateľné prekážky a nástrahy na ceste za svojim snom.

My zo Salonel.sk Vám obom želáme veľa šťastia na cestách :).

Svadobný salón El Bratislava