Ako si vybrať šaty na stužkovú bez sklamania

Ako si vybrať šaty na stužkovú bez sklamania

Stužková je veľká udalosť každej maturantky

Stužková slávnosť je prvou veľkou spoločenskou udalosťou každej maturantky. Je to čas, kedy nechávame za sebou jedno dôležité obdobie a týmto krokom do dospelosti začíname nové, významné obdobie vo svojom živote.

V tento deň by malo byť všetko dokonalé. Avšak už samotné prípravy na stužkovú slávnosť bývajú plné stresu. Veď je to udalosť , ktorú mamé iba raz za život. Prípravy programu, organizácia celého večera, výber šiat, účesu, líčenie, doplnkov, topánok. Každá z nás by chcela zároveň v tento deň vyzerať  dokonalo. Neodmysliteľnou súčasťou každej stužkovej je preto nájsť si dokonalé šaty. A každá z nás tiež vie, že len vo výnimočných, no zároveň pohodných šatách zažiari a zároveň sa bude cítiť pohodlne a sebaisto.


Šaty na stužkovú z e-shopu, áno či nie?

V poslednom období dievčatá často riešia výber šiat na stužkovú objednávkou z e-shopu. Ešte väčšie riziko je objednávka šiat z Číny. Dievčatá sa ľahko nechajú nalákať na extrémne nízku cenu, no takýto nákup šiat často končí sklamaním. Už samotná cena šiat prezrádza, že zákonite nemôže ísť o kvalitný materiál a často sa potom stáva, že z balíčka, ktorý k vám dorazí vytiahnete šaty, ktoré sa podobajú skôr na nočnú košeľu, ako na očarujúce a výnimočné šaty na stužovú. Prečo je tomu tak?

Šaty z e-shopu

Lacné šaty z Číny sú veľké riziko

Lacné šaty z Číny sú totiž iba kópiou dizajnových šiat, kde strih je navrhnutý od oka a tak isto aj materiál na šaty býva úplne iný, ako na originále. Preto takéto šaty v konečnom dôslednu na postave vyzerajú úplne ináč.

Čo sa týka materiálu na šaty, ten je spracovávaný v továrňach, kde sú úplne odlišné normy ako u nás a keďže továrne v Číne sú málokedy kontrolované, používajú dokonca na farbenie a spracovanie textilu nebezpečné, zdraviu škodlivé chemikálie. Taktiež európske konfekčné veľkosti sú úplne odlišné od ázijských a vybrať preto správnu veľkosť šiat je čisté tipos bingo. Takýto nákup cez internet, a ešte k tomu z Číny, sa stáva preto veľkým rizikom a zbytočným ďalším stresom každej maturantky.

Okrem iného, doručenie z Číny až k nám na Slovensko zvyčajne trvá minimálne mesiac, prípadne aj dlhšie. Takže vaše šaty vôbec nemusia prísť načas. Hľadanie šiat na stužkovú na poslednú chvíľu je potom omnoho náročnejšie.


Šaty na stužkovú, ktoré si môžete vyskúšať, sú najlepšie šaty

Pri výbere šiat na stužkovú je dobré zvážiť aj farebnú typológiu a vybrať tak šaty a líčenie, ktoré sa budú hodiť práve k vašemu farebnémy typu.

Zamyslite sa nad výberom svojich šiat na stužkovú v predstihu. Zvoľte radšej overenú požičovňu šiat či salón, kde si šaty pohodlne vyskúšate a budete mať istotu, že vaše šaty, na tak významnú udalosť, vám padnú ako uliate. Budete mať tak možnosť vyskúšať si rôzne strihy šiat, krátke, dlhé, s ramienkami, s rukávom, s rôznym výstrihom a možno zistíte, že sa vašej postave hodí úplne iný typ šiat, aký ste si vysnívali.


Na skúšku šiat do Salónu El

Na skúšku spoločenských šiat na stužkovú sa môžete objednať aj do našeho svadobného salónu El v Bratislave. Budete milo prekvapené našim bohatým výberom spoločenských šiat rôznych strihov a krásnych farieb, ktoré čakajú len na vás. Stačí si vybrať.

Vyhnite sa stresu a vezmite na výber šiat aj kamoškou, či maminu a spravte si u nás v salóne z výberu šiat zážitok, na ktorý budete spomínať dlhé roky.

Nezabudnite, stužková je iba raz za život. My vám k tomuto veľkému dňu prajeme, aby ste do nového obdobia vykročili pravou nohou a aby ste si túto udalosť užili naplno a uchovali si tak v pamäti mnoho nezabudnuteľnych momentov.

Svadobný salón El Bratislava